Meble z technorattanu

Wybierając meble ogrodowe można zauważyć, że bardzo duża ilość oferowanych na rynku produktów jest wykonana z technorattanu. Wyparły one niemal tradycyjne wiklinowe i rattanowe produkty. Czym jest technorattan i jakie ma zalety bądź wady?
Rattan to tropikalna roślina, która przez długi czas służyła do wyplatania koszt i mebli. Nadawała się do tego dzięki swoim elastycznym właściwościom. Niestety łatwo ulegała uszkodzeniom. Tcchnorattan to wyrób syntetyczny wzorowany na naturalnym. Dzięki temu, że meble są wykonane z tworzywa sztucznego – polirattanu są bardzo wytrzymałe na uszkodzenia oraz lekkie. Co więcej przez zastosowanie barwników zawierających utrwalacze UV są odporna na działanie promieni słonecznych. W ten sposób nawet po kilku sezonach zakupione meble ogrodowe nie stracą koloru i nie wypłowieją.
Inna zaleta mebli wykonanych z technorattanu jest ich wysoka odporność na warunki pogodowe. Nie starszyny im deszcz czy wiatr, a nawet śnieg i mróz. Nie trzeba ich specjalnie konserwować, jak mebli drewnianych lub wiklinowych. Ponadto są bardzo łatwe w utrzymaniu. Wystarczy mokra ścierka, aby pozbyć się wszelkich zabrudzeń ze stołu, krzeseł czy kanap wykonanych z technorattanu.
Meble z technorattanu są nie tylko praktyczne i funkcjonalne, ale i bardzo designerskie. Na rynku możemy znaleźć wiele propozycji, z których wybierzemy ten najbardziej dla nas odpowiedni.