Jak zaaranżować przestrzeń pod schodami

Kiedy w domu mamy schody prowadzące na górę z przestronnego, otwartego na salon przedpokoju, warto wykorzystać przestrzeń pod nimi. Będzie to nie tylko maksymalne wykorzystanie przestrzeni, ale też ciekawy pomysł na aranżację, który przyciągnie uwagę gości, a domownicy na pewno go polubią.
Przestrzeń pod schodami to idealne miejsce na schowki i przechowywanie. Zamiast jednak ukrywać wszystko w koszach i pudełkach ustawionych na półkach, możemy pod schodami postawić komodę, która przy okazji będzie ozdobą domu, a na niej możemy umieścić lustro, bibeloty, czy tacę albo kosz z rzeczami, które zabieramy wychodząc z domu, jak klucze. Możemy też zrobić tu miejsce na buty albo ławę do siedzenia w czasie ich zakładania.
Jednakże przestrzeń pod schodami może też posłużyć jako kącik do pracy – zmieści się tu blat i krzesło, możemy wykorzystać przestrzeń pod blatem i nad nim, aby postawić tu też meble to przechowania materiałów i dokumentów. Ciekawym rozwiązaniem jest specjalny kącik do czytania, z leżanką – możemy ją samodzielnie zrobić z palet i skrzyń oraz poduszek, dzięki którym staną się równie wygodne jak sofa – oświetleniem na głową i półką, która pomieści część domowej biblioteczki. Możemy również pozostawić przestrzeń pod schodami w przedpokoju otwarte, jasne i urządzić w nim domową galerię rodzinnych zdjęć.

Dodaj komentarz